DARBO VALANDOS:
I - V: 10.00 - 19.00
VI: 10:00 - 15:00
TEIRAUTIS:
+44 7908 22 55 66

DVLA cenzūruoja „66“ serijos valstybinius numerius

Pateikiame keletą Transporto priemonių registracijos tarnybos (angl. Driving and Vehicle Licensing Authority, DVLA) draudžiamų naudoti automobilių valstybinių numerių ženklų iš naujosios „66“ serijos, tačiau pilno sąrašo tarnyba neatskleidžia.

Pasirodžius „66“ valstybinių numerių serija suteikia nemažai galimybių personalizuoti savo automobilio valstybinių numerių ženklą. Ši kombinacija gali būti naudojama vietoje raidžių „GG“ sudarant daugybę naujų žodžių, tačiau transporto priemonių registracijos tarnyba (toliau DVLA) pasinaudojo galimybe uždrausti keletą naujų valstybinių numerių kombinacijų dar prieš šioms išvystant dienos šviesą.

Nors DVLA ir nepaskelbė pilno draudžiamų kombinacijų sąrašo, paminėti keletas pavyzdžių. Kol kas tokie numeriai kaip „BU66 ERS“, „DO66 ERS“ ir „OR66 ASM“ į sąrašą pateko dėl akivaizdžių priežasčių.  DVLA cenzoriai susitinka du kartus per metus ir sprendžia, kurie numeriai yra draudžiami ir pašalina kombinacijas, kurios gali būti seksualinio ar politine, rasine arba religine prasme įžeidžiančio pobūdžio. Su kiekvienu naujo valstybinių numerių ženklo pasirodymu atsiranda naujos galimybės įžeisti. „Čia nėra nieko moksliško“, teigė tarnybos atstovas. „Viskas priklauso nuo požiūrio ir jei kokia nors kombinacija prasprūsta ir mes gauname nusiskundimą, imamės atsakomųjų veiksmų“.

Pilnas draudžiamų valstybinių numerių sąrašas su „66“ kombinacijomis siekia net dešimt puslapių, tačiau DVLA nepaviešino pilno sąrašo.

Jokie valstybiniai numeriai nebūna pašalinami iš DVLA draudžiamųjų numerių sąrašo, todėl įprastinės įtartinos kombinacijos, tokios kaip „VA61 ANA“ ar „CR16 PLE“ tebėra draudžiamos. DVLA taip pat turi įgaliojimus priversti vairuotojus  grąžinti valstybinių numerių ženklus, jei vienas tokių prasprūsta pro cenzūrą.

„Auto Express“ nusprendė išsiaiškinti, kokie valstybiniai numeriai galėjo prasprūsti pro  DVLA „skonio testą“ ir paaiškėjo, kad keletas jų neabejotinai praslydo – pvz. „TO62 POT“, „LO62 ERS“ ir „AR62 END“.

Kokie valstybiniai numeriai galėjo prasprūsti pro  DVLA „skonio testą“ ir paaiškėjo, kad keletas jų neabejotinai praslydo – pvz. „TO62 POT“, „LO62 ERS“ ir „AR62 END“.

Į šį sąrašą įeina ne tik žodžiai, kuriuos DVLA klasifikuoja kaip nešvankius. Viskas, kas gali būti įvertinta rasistiškai, įžeidžiančiai religiniu požiūriu ar net susiję su narkotikais, yra draudžiama. Tai apima tokius numerius kaip „JE55 US“, „15 LAM“, „OS55 AMA“ ir net „AD13 CTS“. Kombinacijos, turinčios politinį aspektą, taip pat buvo „apkarpytos“ – „EU16 OUT“ bei „EU16 GON“, o taip pat viskas, kas baigiasi raidėmis „BNP“.

Netgi asmenys, negailintys didelės sumos už asmeninius registracijos numerius, neprasprūs su nešvankiais valstybinių numerių ženklais, kadangi DVLA ir čia turi galios spręsti kas gali – ir kas negali – būti naudojama.

Tačiau ne viskas yra blogai, kadangi ankstesnė valstybinių numerių serija „16“ suteikė daug naujų galimybių – daugybė žmonių turės galimybę išreikšti savo vardus tokiose kombinacijose kaip, pavyzdžiui,  „AL16 SON“ bei „KN16 GHT“. Valstybiniuose numeriuose su „66“ serija taip pat galima sukurti įdomių žodžių.

Štai keletas valstybinių numerių pavyzdžių, kuriuos DVLA yra uždraudusi per pastaruosius keletą metų:

**13 OMB BU62 GER SC12 OTM
PU15 SSY DR12 UNK LE61 ESS
AB13 ORT PA12 EDO LU61 FER
AD13 CTS HE12 OIN ST12 OKE
P15 OFF JE12 KOF TE12 ROR
***2 LUT MA12 TYR PR15 SON
CR12 PLE MU12 DER SH12 HED
***2 PEW NA12 ZEE FA61 ***
AS62 OLE PE12 VRT NO13 ***
DR12 UGS TO62 SER RU13 BUM
FF12 TUS KO12 AAN LE12 ZER

Ar šie valstybiniai JK automobilių registracijos numeriai leistini?

DVLA turi parengusi ilgą visų JK valstybinių registracijos numerių, kurių negalite naudoti savo automobiliui,  sąrašą, kuris kasmet ilgėja. Visi valstybinių numerių ženklai, kurie yra nešvankaus, įžeidžiančio, politinio požiūrio ar tiesiog per daug  akiplėšiški, patenka į draudžiamųjų sąrašą, tačiau ar sugebėsite atskirti draudžiamą numerį nuo teisėto?

Dalintis

KomentaraiAutorius PigusDraudimas.com

KĄ SAKO MŪSŲ KLIENTAI

Palikti įvertinimą | Žiūrėti visus

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

Informacija apie draudimą ir automobilius.

SEKITE MUS FACEBOOK'E