DARBO VALANDOS:
I - V: 10.00 - 19.00
VI: 10:00 - 15:00
TEIRAUTIS:
+44 7908 22 55 66

Draudimo bendrovė vertins „Facebook“ kad nustatyti auto draudimo kainą.

Viena iš didžiausių draudimo bendrovių Britanijoje ruošiasi socialinius tinklus panaudoti automobilių savininkų asmenybių analizei ir tuo remiantis 

Šis precedento neturintis žingsnis pažymės naujos internete esančių asmeninių duomenų panaudojimo eros pradžią ir paskatins diskusijas apie privatumą.

Susisiekti

Bendrovė „Admiral Insurance“ analizuos pirmą automobilį įsigijusių asmenų Facebook“ socialinio tinklo profilius, atkreipdama dėmesį į asmens savybes, susijusias su saugiu vairavimu. Pavyzdžiui,  asmenys, kurie bus įvertinti kaip sąžiningi ir drausmingi, gaus gerą įvertinimą.

Draudimo bendrovė vertins „Facebook“ naudotojo skelbiamus įrašus ir spaudžiamus patiktukus (angl. likes) –  tačiau ne nuotraukas – ieškodama įpročių, kurie, kaip rodo tyrimai, yra susiję su minėtomis savybėmis.

Tokių įpročių pavyzdžiai yra rašymas trumpais, konkrečiais sakiniais, sąrašų naudojimas, tarimasis susitikti su draugais konkrečiu laiku ir konkrečioje, o ne susitikti tiesiog „šįvakar“.

Priešingai, įrodymai, jog „Facebook“ naudotojas gali būti pernelyg pasitikintis savimi – tokie kaip šauktukų naudojimas ir dažnas žodžių „visada“ ar „niekada“  (lyginant su „galbūt“ ) naudojimas – bus vertinami neigiamai.

asmeniniu-duomenu-grobstymas

Ši iniciatyva pavadinta „firstcarquote“ (liet. „kaina pirmam automobiliui“) , o jos oficiali pradžia buvo numatyta šią savaitę, tačiau paskutinę minutę antradienio vakare ji buvo atidėta. Iniciatyva skirta pradedantiesiems vairuotojams ar pirmą automobilį įsigijusiems asmenims, tačiau gali būti taikoma visiems, turintiems vairuotojo pažymėjimą. Dalyvavimas šioje programoje yra savanoriškas ir remiantis ja bus taikomos nuolaidos (o ne padidintos kainos), kurios gali siekti iki 350 svarų per metus. Vis dėlto, bendrovė „Admiral“ neatmetė galimybės praplėsti šią programą.

Greitas socialinių tinklų ir asmeninių technologijų naudojimo šuolis suteikia draudimo bendrovėms ir darbdaviams daugybę duomenų, kuriuos jie gali naudoti atlikdami klientų ar darbuotojų analizę.

smartwatch-sveikatos-stebejimui

Panašiai kaip „Admiral“ automobilių draudimo programoje, kitos draudimo bendrovės ieško galimybių, kaip gali išnaudoti išmaniųjų laikrodžių ir fizinį aktyvumą fiksuojančių apyrankių (angl. fitness trackers) populiarumą žmonių sveikatos stebėjimui. Pavyzdžiui, bendrovė „Vitality“ šiuo metu pardavinėja laikrodžius „Apple Watch“ sveikatos ir gyvybės draudimo klientams, o galutinė kaina priklauso nuo to, kiek laiko klientai skiria sportui naudodami minėtą laikrodį.

GYVYBES DRAUDIMAS

Pasak „Admiral“, „firstcarquote“ programa – tai būdas jauniems vairuotojams identifikuoti save kaip saugų vairuotoją, nelaukiant eilės metų, kol įgis vairavimo patirties ir galės gauti nuolaidų už nusižengimų nebuvimą.

Dan Mines, bendrovėje „Admiral“ vadovaujantis „firstcarquote“  projektui neigia, jog tai yra asmeninių duomenų grobstymas.

„Viskas yra neįtikėtinai skaidru. Jei nustatant kainą nenorite to naudoti, tuomet tikrai neprivalote,“ sakė jis. „Mes labai stengiamės sukurti produktą, kuris leistų jauniems žmonėms identifikuoti save kaip saugius vairuotojus“.

Mines kalbėjo, jog „Admiral“ šią schemą vėliau galėtų išplėsti, kas reikštų, jog ji apimtų ir kitus socialinius tinklus ir kai kuriems vairuotojams draudimo  kaina dėl to galėtų padidėti.

„Tai yra mūsų bandomasis produktas. Tai inovatyvu, niekas anksčiau to nėra taikęs,“ kalbėjo jis. „Tai bandymas, pati jo pradžia. Pagal šiuos duomenis gali būti siūlomos tik nuolaidos. Mes dirbsime su tuo toliau ir kaupsime žinias.“

„Manau, jog ateitis yra nežinoma. Mes nežinome, ar žmonės yra pasirengę dalintis savo asmeniniais duomenimis. Jei pamatysime, jog jie to nenori, tuomet mes net nesvarstysime to [programos išplėtimo].“

būdas-jauniems-vairuotojams-identifikuoti-save

Ši programa remiasi „Admiral“ sukurtais algoritmais. Ši technologija naudoja socialinio tinklo duomenis asmenybės įvertinimui, o tuomet, remiantis duomenimis apie realius pažeidimus, įvertina konkretaus vairuotojo draudimo riziką.

Yossi Borenstein, pagrindinių „firstcarquote“ programos duomenų kūrėjas teigia, jog jo sukurtas algoritmas ieško ryšio tarp socialinio tinklo duomenų bei duomenų apie faktinius pažeidimus. Ši technologija tobulės „firstcarquote“ programai pritraukiant klientų ir surenkant daugiau įrodymų apie ryšį tarp minėtų duomenų, o tai reiškia, jog socialiniame tinkle nustatytų dalykų svarba gali keistis.

Borenstein kalbėjo: „Be sąžiningumo yra ir kitų savybių, kurios gali būti siejamos su saugiu vairavimu. Mūsų algoritmas, apskaičiuojantis kas yra „saugu“, nuolat tobulinamas mums susiejant socialinio tinklo duomenis su duomenimis apie realius pažeidimus.

Tokiu būdu mūsų skaičiavimai atspindi kaip paprastai vairuotojai elgiasi socialiniame tinkle ir kiek tai gali būti nuspėjama, o ne remiasi nekintančiomis prielaidomis apie tai, koks galėtų būti saugus vairuotojas.“

„Mūsų analizė remiasi ne vienu konkrečiu modeliu, o greičiau tūkstančiais skirtingų patiktukų, žodžių ir frazių kombinacijų ir ji nuolat keičiasi remiantis iš duomenų gautais įrodymais.

Borenstein tvirtino, jog „Admiral“ neturės prieigos prie informacijos apie tai, kaip „Facebook“ svetainėje klientai atrodo ar ką veikia jų draugai. Bendrovė turės tik prieigą prie tos informacijos, kuri buvo surinkta kainos nustatymo proceso metu ir neturės tęstinės prieigos.

„Jei tai turės pasisekimą, tai gali būti revoliucionaru“, sakė jis. „Tai išties gali būti revoliucija.“

„Admiral“ bendrovės atstovas teigė: „Mūsų „firstcarquote“ programos išbandymo pradžią teko atidėti. Mes intensyviai bendradarbiavome su „Facebook“ Europoje, kad paruoštumėme šią paslaugą ir dabar sprendžiame dar keletą neišspręstų klausimų. Tikimės, jog jau labai greitu metu galėsime pasiūlyti pradedantiesiems vairuotojams geresnius pasiūlymus jų automobilių draudimams.“

Auto-draudimo-Kaina

 

Dalintis

KomentaraiAutorius PigusDraudimas.com

KĄ SAKO MŪSŲ KLIENTAI

Palikti įvertinimą | Žiūrėti visus

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

Informacija apie draudimą ir automobilius.

SEKITE MUS FACEBOOK'E