DARBO VALANDOS:
I - V: 10.00 - 19.00
VI: 10:00 - 15:00
TEIRAUTIS:
+44 7908 22 55 66

Perspėjama, jog tie ES šalių piliečiai, kurie neturi visapusiško sveikatos draudimo, gali būti deportuojami arba jiems gali būti neleidžiama grįžti į JK po išvykimo.

JK gyvenantys ES šalių piliečiai supanikavo ir pasimetė paaiškėjus, jog nauji vyriausybės pateikti  reglamentai suteikia teisę Vidaus reikalų ministerijai deportuoti iš šalies gyventojus, neturinčius visapusiško sveikatos draudimo (angl. comprehensive sickness insurance, CSI).

Jei esate Europos ekonominės erdvės (EEE) arba ES valstybės narės pilietis ar jo šeimos narys ir norėtumėte gauti buvimo šalyje teisę, o vėliau ir ilgalaikio gyvenimo šalyje leidimą, turite atitikti tam tikrus reikalavimus.

Po „Brexit“ balsavimo dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES, atitikti dabar taikomus reikalavimus yra svarbiau nei bet kada anksčiau. Mes labai tikimės, jog EEE piliečiams, turintiems buvimo šalyje arba ilgalaikio buvimo šalyje teisę, šie pereinamieji nutarimai išeis į naudą ir jiems bus suteiktas naujas imigracijos statusas, tačiau mes nesame tokie tikri dėl padėties tų asmenų, kurie gyvena JK neturėdami buvimo šalyje teisės.

JK imigracijos įstatymuose besispecializuojančio advokato paskelbtas pranešimas teigia, jog Vidaus reikalų ministerijai nuo vasario 1 d. buvo suteikti nauji kontraversiški priverstinio vykdymo įgaliojimai, taikomi ES šalių piliečiams.

Perspėjama, jog tie ES šalių piliečiai, kurie laikomi „neturinčiais buvimo šalyje teisės“, įskaitant kai kuriuos studentus, JK piliečių sutuoktinius bei tuos, kurie neturi visapusiško sveikatos draudimo, gali būti deportuojami arba jiems gali būti neleidžiama grįžti į JK po išvykimo.

Didžioji dalis JK gyvenančių ES šalių piliečių turi teisę naudotis Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (angl. National Health Service, NHS) paslaugomis, o tai reiškia, jog jie neturi staiga svarbiausiu tapusio sveikatos draudimo.

Tarp susirūpinimą išreiškusių asmenų buvo didelė dalis JK studijuojančių brandaus amžiaus studentų iš Europos šalių, o taip pat Didžiosios Britanijos piliečių sutuoktinių, neturinčių darbo – remiantis naujais įstatymais, visi jie rizikuoja būti deportuoti iš šalies.

„Pagal naujuosius įstatymus, jei gyvenate JK ir esate visiškai ekonomiškai nepriklausomas, nepretenduojantis į pašalpas ar kažką panašaus, tačiau neturite visapusiško sveikatos draudimo, neturite buvimo šalyje teisės ir dėl to galite būti deportuotas.

Kam prireiks visapusiško sveikatos draudimo?

ES įstatymas suteikia teisę atvykti į JK bet kurios EEE valstybės narės piliečiui. Vis dėlto, tik tam tikri EEE piliečiai gali prašyti buvimo šalyje teisės, kuri savo ruoštu suteikia galimybę atvykti lydintiems šeimos nariams, teisę pretenduoti į tam tikras išmokas, apsaugą nuo deportavimo iš JK bei teisę po penkių metų atitinkamos veiklos gauti nuolatinio gyvenimo šalyje teisę.

Pagrindinės EEE narių piliečių, turinčių teisę kreiptis dėl buvimo šalyje teisės, kategorijos yra šios:

Kaip matote, dviem iš šių kategorijų priklausantiems ES piliečiams būtinas visapusiškas sveikatos draudimas.

Jungtinė Karalystė pakeitė savo strategiją ir 2011 m. birželio 20 d. pradėjo taikyti reikalavimą turėti visapusišką sveikatos draudimą. Laikini pereinamieji susitarimai buvo taikomi studentams, kuriems iki minėtos datos buvo išduotas studentų registracijos pažymėjimas. Apie šiuos pakeitimus galite daugiau pasiskaityti Europos operatyvinės strategijos pranešime 7/2011.

Ekonomiškai nepriklausomų (save išlaikančių) asmenų bei studentų šeimos nariams taip pat reikės turėti visapusišką sveikatos draudimą, suteikiantį jiems patiems buvimo šalyje teisę. Norėdami daugiau informacijos, skaitykite žemiau.

Šiuo metu JK gyvena daugybė ekonomiškai nepriklausomų EEE šalių piliečių. Pavyzdžiui, jie gali būti susituokę su Britanijos piliečiu ir šiuo metu gali būti nedirbantys arba dirbantys savarankiškai. Jei tokie žmonės dar neturi nuolatinio gyvenimo šalyje leidimo po penkerių darbo ar savarankiškos veiklos vykdymo (ar negali  jo pateikti), norint įrodyti, jog šiuo metu turi teisę gyventi JK, jie turės pateikti visapusišką sveikatos draudimą.

Ką dabar galite padaryti jūs?

Jei jūs šiuo metu neturite visapusiško sveikatos draudimo, o jo jums reikia, jūs galite:

  1. Palaukti ir pažiūrėti, kuo baigsis JK derybos dėl išstojimo iš ES. Tikėtina, jog bus priimti kažkokie susitarimai dėl EEE šalių piliečių, kurie gyvena JK, tačiau neturi leidimo būti šalyje ar leidimo nuolat gyventi. Mes paprasčiausiai nežinome. Šiuo metu tai neatrodo labai saugus šio klausimo sprendimo būdas ir tai gali taip pat būti ir laiko švaistymas, kai tuo metu būtų galima tvarkytis leidimą būti šalyje ir to pasėkoje vėliau gauti leidimą gyventi nuolatinai.
  2. Įsigyti visapusišką sveikatos draudimą dabar ir pradėti tvarkytis leidimą dėl buvimo šalyje. Tai gali būti ir labai brangus pinigų iššvaistymas priklausomai nuo to, kokie susitarimai galiausiai bus priimti dėl JK šiuo metu gyvenančių ES šalių piliečių.
  3. Pradėkite dalyvauti tokioje kampanijoje kaip The3Million, kreipkitės į savo parlamento narį ar Europos parlamento narį, pateikite skundą ES komisijai ir apskritai netylėkite.
Dalintis

KomentaraiAutorius PigusDraudimas.com

KĄ SAKO MŪSŲ KLIENTAI

Palikti įvertinimą | Žiūrėti visus

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

Informacija apie draudimą ir automobilius.

SEKITE MUS FACEBOOK'E