DARBO VALANDOS:
I - V: 10.00 - 19.00
VI: 10:00 - 15:00
TEIRAUTIS:
+44 7908 22 55 66

Dėl May imigracijos priemonių per klaidą atimamos vairuotojų teisės

Dėl May imigracijos priemonių per klaidą atimamos vairuotojų teisės

Šimtams žmonių per klaidą buvo  neleista atidaryti sąskaitų banke arba buvo atimtos jų vairuotojų teisės, vadovaujantis buvusios vidaus reikalų ministrės Theresa May priemonėmis „sukurti priešišką aplinką nelegaliems imigrantams“,  pranešė imigracijos kontrolės tarnyba.

David Bolt, vyriausiasis pasienio ir imigracijos inspektorius teigė, jog vidaus reikalų ministerija neįvertino potencialaus tokių neteisingų sprendimų poveikio tiems, kuriuos šie sprendimai liečia.

Jo ataskaita, paskelbta ketvirtadienį, atskleidžia, jog daugiau nei 250 žmonių, kuriems jų vairuotojo teisės pernai metais buvo atimtos, buvo klaidingai identifikuoti kaip gyvenantys Jungtinėje Karalystėje neteisėtai, taip pat kaip ir 10% tų asmenų, kuriems buvo atsisakyta atidaryti sąskaitą banke ar namų statybos kredito bendrovėje.

Pirmasis vyriausiojo inspektoriaus atliktas pradinio 2014 metų ministrės May „priešiškos aplinkos priemonių“, skatinančių nesuteikti viešųjų ir privačių paslaugų žmonėms, neturintiems teisės būti JK, etapo vertinimas  kelia klausimą, ar ministrai pagrįstai skubino antrąjį etapą, kuris turėtų įsigalioti kitais metais.

Draudimo-Grupe-Banner

Antrojo etapo metu bus įteisintas naujas pažeidimas neteisėtai vairuojant automobilį Didžiojoje Britanijoje, o bankai ir kredito bendrovės įgaus teisę uždaryti nelegaliai šalyje gyvenančių imigrantų sąskaitas ir įšaldyti jų turtą.

Bolt teigimu, nėra pakankamai tvirtų įrodymų, leidžiančių spręsti, ar minėtos priemonės  padeda pasiekti valstybės numatytą tikslą, kaip, pavyzdžiui, padidinti savanoriškai į savo gimtąją šalį sugrįžtančių žmonių skaičių. Reikalingas tinkamas įvertinimas, sakė Bolt, ypač dėl susirūpinimo apie potencialią šių priemonių žalą atskiriems asmenims ir bendruomenėms.

Atskiroje ataskaitoje, kuri buvo parengta ministrės May prašymu sausio mėnesį, kai ji dar ėjo vidaus reikalų ministrės pareigas, vyriausiasis inspektorius atskleidė, jog 2014-2015 m. Anglijoje ir Velse beveik  buvo suimta  200000 užsienio valstybių piliečių.  Tačiau policija vidaus reikalų ministerijos prašė patikrinti tik 30% už Londono ribų suimtų užsienio piliečių imigracijos statusą. Įtraukus Londono policiją, proporcija asmenų, kurių imigracijos statusas buvo tikrinamas, išaugo iki šiek tiek daugiau nei 50%.

uždaryti-nelegaliai-šalyje-gyvenančių-imigrantų-sąskaitas

Iš viso, nuo šių priemonių taikymo pradžios 2014 m. liepą, vairuotojų teisės buvo atimtos 20000-čiams asmenų.

„Priešiškų priemonių“ ataskaita atskleidžia, jog 2015 m.  vairuotojo teisės buvo atimtos 9732 asmenims po to, kai vidaus reikalų ministerija patikrino jų imigracijos statusą – tai beveik atitinka 10000 per metus tikslą, nustatytą ministerijos.

Vis dėlto, pasak Bolt, dėl žmonių klaidų ir prastos vidaus reikalų ministerijos duomenų  kokybės, 2015 m. vairuotojų teisės buvo atimtos 259 žmonėms, kurie gyveno šalyje teisėtai, o Transporto priemonių registracijos tarnyba turėjo teises grąžinti.

„Nors šie atvejai sudaro ir nedidelį visų teisės atėmimo atvejų procentą, neatrodo, jog vidaus reikalų ministerija įvertino tokių klaidų poveikio nukentėjusiems asmenims rimtumą“, teigė vyriausiasis inspektorius.

„Tai ypač aktualu tais atvejais, kai teisė vairuoti buvo atimta žmogui esant išvykus iš JK ir dar prieš jam grįžtant“. Tokiais atvejais, jei žmogus grįžtų nežinodamas, jog jo vairuotojo teisės atimtos, jam vairuojant Britanijos keliuose grėstų teisės vairuoti panaikinimas.

Bolt teigimu, tik 583 iš 9732 asmenų, kuriems 2015 m. buvo atimtos vairuotojų teisės po to išvyko iš šalies. Be kita ko, tik  475 atimti vairuotojo pažymėjimai 2014-2015 m. buvo iš tikrųjų  grąžinti Transporto priemonių registracijos tarnybai.

neteikia-banko-paslaugų-nelegaliems-migrantams

Pasak Bolt neįmanoma pasakyti, kokiam skaičiui asmenų buvo atsisakyta atidaryti sąskaitą banke arba kredito bendrovėje dėl buvimo šalyje neteisėtai, kadangi 2014-ųjų metų įstatymai nereikalavo jų nurodyti kiek klientų buvo atsisakyta po imigracijos statuso patikrinimo.

Tačiau, jo teigimu, 169 neatidarytų sąskaitų atvejų tyrimas parodė, jog 17 (10%) neturėjo būti įvertinti kaip „netinkami asmenys“ remiantis imigracijos pagrindais, nepaisant to, jog šis sąrašas atnaujinamas kiekvieną savaitę.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas kalbėjo: „Kaip vidaus reikalų ministrė jau paskelbė anksčiau šį mėnesį, mes imsime taikyti priemones, kurių pagrindu bankai privalės atlikti reguliarius patikrinimus siekiant užtikrinti, jog jie neteikia banko paslaugų nelegaliems migrantams. Be to, mes įvedame naujus įgaliojimus apieškoti ir konfiskuoti JK vairuotojų teises iš tų asmenų, kurie JK gyvena neteisėtai.

„Priemonės, aptartos nepriklausomoje vyriausiojo inspektoriaus ataskaitoje neturėtų būti vertinamos atskirai, tačiau kaip platesnio masto veiksmų, kuriais mes siekiame, jog nelegaliems migrantams šioje šalyje gyventi būtų sunkiau nei bet kada anksčiau, dalis“.

GYVYBES DRAUDIMAS

Dalintis

KomentaraiAutorius PigusDraudimas.com

KĄ SAKO MŪSŲ KLIENTAI

Palikti įvertinimą | Žiūrėti visus

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

Informacija apie draudimą ir automobilius.

SEKITE MUS FACEBOOK'E